Tunisko

Tunisko - Hammamet

Hammamet je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací Tuniska, která se nachází na východním pobřeží jižně od hlavního města Tunisu, u paty velkého poloostrova Cap Bon.

Hammamet Tunisko
Písečná pláž v letovisku Hammamet.

Hotely v destinaci Hammamet se liší především cenou a rozsahem nabízených služeb dle toho, zda si zvolíte polopenzi, plnou penzi či all inclusive a počtu hvězdiček, avšak jinak jsou všechny vystavěny v moderním stylu. Téměř ve všech z nich se budete moci zdarma vykoupat v hotelovém bazénu. Za menší poplatek si pak můžete zahrát tenis a další sporty, velmi oblíbenými se pak v poslední době staly vodní sporty. V blízkosti hotelů se také nacházejí dvě rozlehlá golfová hřiště. A pokud budete pánové chtít udělat radost své přítelkyni, manželce nebo dceři - nabízí se celá řada butiků a obchůdků.

Pláže v blízkosti letoviska Hammamet jsou písčité, dobře udržované a nabízí široký sortiment plážových služeb. Jsou otočeny směrem na jih, voda zde bývá teplá a vstup do vody je pozvolný. Moře je, jak jsme již v Tunisku zvyklí, čisté a teplé, vhodné pro bezpečné strávení dovolené i pro rodiny s malými dětmi. Pobyt na pláži si můžete zpestřit šnorchlováním nebo potápěním, jízdou na vodních lyžích, windsurfingem nebo oblíbenou thalassoterapií.

Také se nabízí možnost výletu do okolí turistické destinace Hammamet s návštěvou starého města medina, která je stará více než 500 let a mnoho věcí zde po staru také ještě funguje, pevnosti, mešity či mezinárodníhoo kulturního střediska Georgese Sébastiana.

Jako místo, kam zajít na jídlo a pití, doporučuji restauraci Fatma, během chvilky vám zde připraví chutné jídlo podle některého z receptů místní i francouzské kuchyně.

Tunisko

Původně rybářský přístav Hammamet, který se nachází na východním pobřeží Tuniska, na samém začátku poloostrova Cap Bon, jižně od hlavního města Tunis, byl založen již v v průběhu 10. století. Dnes se toto původně antické město počítá mezi nejvýznamější přímořské destinace Tuniska. V 19. století byl Hammamet oblíbenou destinací francouzských umělců, a proto bývá též nazýván Saint Tropez Afriky.

Recepty podle kterých můžete připravit jídla nejen tuniské kuchyně.


Tyto stránky používají cookies, jak jsou využívána vaše data.